Est | Rus | Eng |
Tutvustus

Alutaguse hoolekeskuse hoone on kavandatud kolme suunda viivate tiibadena, mis on planeeritud eraldi osakondadena: hooldusravi, üldhooldus, dementsusete isikute hooldus, pansionaat ja  päevaõendushooldus.

Hoolekeskuses on oma söökla avara söögisaaliga. Elanikud elavad kahekaupa erineva suurusega ruumides, milles igas on olemas WC ja duśśiruum, rõdu, mööbel, televiisor. Hoolekeskuses on juurdepääs kõikjale tagatud ka ratastooliga, majas on lift.  Aktiviseerimisvahenditega liikumisruum pakub võimalust erinevate aktiivsete tegevuste läbiviimiseks ja harrastamiseks. Võimalik on tellida massaaźi, käia Mäetaguse mõisa suplusmajas veeprotseduuridel, nautida aega kohvi- või teelauas, saunas ja erinevates ühistegevustes. Lisaks on olemas käelise tegevuse ruumid, puhkeruumid elanikele, personalile, raamatukoguning võimalus jalutuskäiguks maja õues ja pargis. Teenuste ja personali planeerimisel on arvestatud, et kõigi tervisehädade puhul oleks abi- ja nõuandjad käepärast võtta. Olemas on õe/hooldaja kutsesüsteem, mis tagab abi kiire kättesaadavuse vastavalt vajadusele.

Eakatele suunatud teenus on integreeritud õendushooldus, kus lähtutakse inimese tervisliku seisundi hindamise alusel määratud vajadustest ja teenust pakutakse vastavalt püstitatud eesmärkidele õendus- või hooldusplaani alusel. Kõik tegevused dokumenteeritakse, regulaarselt teostatakse teenuse vajaduse ümberhindamist, mille järgselt viiakse sisse ka muudatusi õendus- ja hooldusplaanides.